Voľny čas
Škola pripravuje pre svojich študentov bohatý program mimoškolských podujatí a výletov. Patria sem výlety na rôzne pláže, do morského akvária, podmorské výlety ponorkou, pozorovanie veľrýb, vodné športy a rôzne športové vodné a atletické súťaže.
Medzi obľúbené aktivity návštevníkov patrí horská turistika a ekoturistika, surfing, potápanie, šnorchlovanie, golf, alebo zájazdy orientujúce sa na pozorovanie veľrýb, múzeá, vulkány, vojenskú a pôvodnú históriu súostrovia. Bohatá je aj ponuka kultúrnych podujatí. V Honolulu sa väčšia časť nočného života odohráva vo Waikiki, kde prevládajú turisti. Čo sa týka hudobnej scény, prevažujú miestne havajské hviezdy. Oplatí sa tiež vidieť niektoré zo špeciálnych predstavení v zrekonštruovanom havajskom divadle (Hawaii Theater).
Nie je tajomstvom, že Honolulu je jednou z nákupných destinácií. Nakupovanie je okrem golfu a atrakcií jedným z lákadiel mesta. Na samotnom ostrove je okolo 1000 obchodov v hlavných nákupných centrách a ďalšie sa budujú. Ponuka je neuveriteľne široká od obyčajných tričiek, po výrobky od Versaceho, od popredných európskych značiek po miestne, od avantgardných vecí po gýčové.
Butiky ako Louis Vuitton, Chanel, alebo Tiffany nájdete na Kalakaua Avenue vo Waikiki no kúpite tu aj lacné gýčové tričká, havajské košele alebo zlato. Obchody majú vlastné otváracie hodiny, niektoré otvárajú po 10:00 hod., iné majú obednú prestávku, ďalšie zatvárajú po 17:00 hod., ostatné sú otvorené až do 21:00 hod.
Odporúčame Vám, aby ste navštívili nasledovné miesta:
Palác Iolani – historický palác havajských kráľov a kráľovien, dnes museum
Ali'iolani Hale – prvá z vládnych budov havajského kráľovstva postavená v roku 1874
National Memorial Cemetery of the Pacific – na vojenskom cintoríne leží asi polovica amerických padlých počas druhej svetovej vojny, tiež pozostatky amerického astronauta havajského pôvodu Ellisona Onizuku, ktorý zomrel počas katastrofy raketoplánu Challenger.
Bishop Museum – múzeum považované za najlepšie polynézske múzeum na svete je havajskou verziou inštitútu Smithsonian, múzeum bolo založené na počesť princeznej Bernice Pauahi Bishop a zo začiatku obsahovalo len exponáty pochádzajúce z havajského kráľovstva.
Academy of Arts – zbierka akadémie je považovaná za jednu z najlepších kolekcií ázijského umenia na svete
Aloha Tower – desaťposchodová budova, postavená v roku 1926 bola dlhé roky najvyššou budovou v Honolulu.
Diamond Head – vrch vulkanického prachu. Na vrchole sa nachádza obetné miesto ľudských obetí - svätyňa luakini heiau, najlepším dôvodom, prečo na vrch vystúpiť, je úžasný výhľad na juhovýchodnú cast ostrova O'ahu.
Waikiki Beach – dvojmíľový pás bieleho piesku rozprestierajúci sa od Hilton Hawaiian Village po Kapi'olani Park, pláž postupne mení svoje meno aj charakter, po celý rok je vhodná na plávanie, bodyboarding, surfing alebo jachting, celý úsek pláže je monitorovaný plavčíkmi, od mája do decembra je more rozbúrené, vhodné na surfing, menej na plávanie, najlepšie šnorchlovanie je na Sans Souci Beach.
Waikiki Aquarium – akvárium funkčné od roku 1904, s výbornou galériou žralokov, v jednotlivých nádržiach nájdete obyvateľov havajských útesov ako aj vzácne druhy rýb Foster Botanical Garden – exotické, prekrásne kvety, o ktorých ste doteraz len čítali.